https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

prof. dr hab. Marek Gandecki

m.gandecki@amfn.pl

Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury prof. Janusza Dzięcioła. Pedagog macierzystej uczelni oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w tym również działających w niej Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu, których kierownikiem naukowym jest w obecnej, jubileuszowej – dwudziestej edycji (2023-2025).

Pomysłodawca i dyrektor Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza (GPPCh) – najważniejszego i największego wydarzenia chóralnego na mapie Polski, zrzeszającego rokrocznie chórmistrzów, chórzystów i melomanów z całego kraju. W jego ramach odbywają się warsztaty – zarówno specjalistyczne, jak i przeznaczone dla amatorów, koncerty główne i towarzyszące, spotkania z artystami, wystawy i seminaria. Sercem GPPCh jest jednak konkurs konkursów – powstałe na wzór European Grand Prix for Choral Singing wydarzenie, w którym biorą udział zwycięzcy sześciu najstarszych polskich festiwali i konkursów w danym roku, by pod koniec sezonu artystycznego walczyć w Poznaniu o miano najlepszego z najlepszych.

Założyciel i dyrygent Chóru Kameralnego „Musica Viva” Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu (2012-2024), a także Chóru Zamku Kórnickiego „Castellum Cantans” (1999-2013). Laureat wielu prestiżowych nagród zdobytych przez wspomniane zespoły w konkursach chóralnych.

Laureat IV Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu (1992), a także zdobywca indywidualnych nagród dla najlepszego dyrygenta. Juror wielu konkursów i festiwali chóralnych. Wykładowca warsztatów dyrygenckich organizowanych m.in. przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu oraz chóralnych kursów mistrzowskich, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Opolu. Prowadził również cykl szkoleń kadry kierowniczej organizowanych przez Bernard Brunhes Polska (BPI Group) w formie wykładów i warsztatów związanych z przywództwem, zarządzaniem zespołem, kreatywnością. Szkolenia skierowane były do kadry menedżerskiej najwyższego i średniego poziomu zarządzania czołowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.

W przeszłości piastował funkcje prodziekana Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz dyrektora Instytutu Dyrygentury w latach 2018-2019. Obecnie jest kierownikiem Katedry Dyrygentury Chóralnej poznańskiej Akademii Muzycznej.

Odnosi znaczące sukcesy pedagogiczne, czego dowodem są czołowe miejsca zajmowane przez jego studentów na najważniejszym w kraju wydarzeniu dla nich przeznaczonym – Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu. Do tej pory laureatami zostało jego siedmioro podopiecznych.

 

slot 88