https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

Młoda Orkiestra – Nowa Muzyka

Opublikowano: 26.02.2024


Młoda Orkiestra – Nowa Muzyka

Sobota, 9 marca 2024, g. 19:00

Sala Koncertowa AMFN, ul. Gdańska 20

 

 


 

 

Wykonawcy:

MŁODA ORKIESTRA:

Zofia Dutkiewicz – flety

Kamil Kuc – obój, rożek angielski

Wiktoria Jancz – klarnety

Daria Reszka – klarnet basowy

Michał Adamin – trąbka, trąbka pikolo

Tadeusz Łazuka – puzon

Michał Maleska – waltornia

Marta Kasprzyk – harfa

Jan Olesz – fortepian, glockenspiel

Nadia Mikołajczyk – perkusja

Róża Zimnicka – perkusja

Kornelia Radziszewska – skrzypce

Aleksandra Kornowicz – skrzypce

Marta Gocel – skrzypce

Bartosz Paradowski – altówka

Aleksandra Nowak – wiolonczela

Szymon Bywalec – dyrygent
Kamil Kęska – elektronika

W programie:

Jonathan Harvey – Bhakti (2982, 50’)


Wszystko zaczęło się w 2022 r. w Bydgoszczy, kiedy po raz pierwszy odbyły się Wakacyjne Kursy Nowej Muzyki dla Młodych Wykonawców. Rok później miały one miejsce po raz kolejny, a że nowe i młodzi idą ze sobą w parze inicjatywa fundacji  „Harmonie i hałasy” zaczyna żyć własnym życiem. Wspólne zainteresowania, potrzeby i więzi między uczestnikami kursów – tak adeptami jak i prowadzącymi – naturalnie skłoniły wszystkich do dalszych muzycznych spotkań.

I tak, doskonale znani publiczności i doświadczeni członkowie zespołu Flow Unit mentorują, a Orkiestra daje upust właściwej sobie młodej energii. W centrum programu są czas i kolor. Monumentalne dzieło niemniej monumentalnego nazwiska wciąga słuchaczy w kolejne światy, Jak w czasoprzestrzennym tunelu odkrywają się kolejne połacie egzotycznych i szalonych barw. Bhakti to sanskryckie „oddanie” i „miłość”, które pociągnęły Jonathana Harveya (1939-2012) aż na Daleki Wschód, żeby wraz z rozwojem ducha usłyszeć własną muzykę. Potem Harvey wziął ze Stockhausena to, co najlepsze, czyli wyrafinowaną elektronikę łącząc ją z żywiołowością i niejednoznaczną harmoniką. Harvey nigdy nie chciał oddzielać doświadczenia duchowego od refleksji na temat technik komponowania. Muzyka ma moc tworzenia dwuznaczności wykraczającej poza binarne kategorie. Depresyjna religijność z pewnością nie jest jego celem i Harvey chętnie powtarza odpowiedź udzieloną przez Stockhausena dziennikarzowi, który zapytał go: „Co to jest muzyka duchowa?” – „Po prostu dobra muzyka”.

slot88 slot88 slot88 megasloto visa33 megasloto