m.marcinkowski@amfn.pl
Studiował w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studia ukończył w 2006 roku. Na tej samej uczelni odbył również studia w klasie skrzypiec barokowych Irmgard Schaller-Gwilt, a następnie w klasie Daniela Deutera, u którego ukończył studia w roku 2015. Obecnie kontynuuje studia doktoranckie na skrzypcach barokowych, pod kierunkiem prof. Katarzyny Bąkowskiej. Jest także wykładowcą Katedry Klawesynu Organów i Muzyki Dawnej na tej samej uczelni.
Michał Marcinkowski od roku 2007 pracuje w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, od 2010 na stanowisku muzyka solisty w grupie II skrzypiec. Od 2009 roku jest także członkiem orkiestry kameralnej Capella Thoruniensis, z którą wystąpił na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, również w charakterze solisty. Jako koncertmistrz zespołu brał udział w nagraniach dwóch albumów płytowych Capelli, z muzyką dawną i współczesną. Wraz z koleżankami i kolegami z katedry muzyki dawnej bydgoskiej uczelni, jest współzałożycielem zespołu muzyki dawnej Intemperata oraz stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej. Z zespołem Intermperata wystąpił na wielu festiwalach w Polsce, również jako solista, a także zarejestrował wydany w 2017 album Gościniec/Alta Via.
Od roku 2016 jest członkiem orkiestry barokowej Arte dei Suonatori. Wraz z orkiestrą koncertował na wielu międzynarodowych festiwalach: Misteria Paschalia, Opera Rara i Actus Humanus w Polsce, Copenhagen Opera Festival, Midsommer Baroque w Kopenhadze, Trigonale w Maria Saal (Austria), Tage Alter Musik w Regensburgu, festiwalach w Estonii i na Łotwie a także na ceremonii Gramophone Classical Music Awards 2019 w Londynie. Jako członek Arte dei Suonatori nagrywał oraz koncertował na żywo dla Programu 2 Polskiego Radia, Radia Duńskiego oraz Mezzo TV.